Atrakcje - zwiedzanie

Chybotek

Chybotek –  to najbardziej znana, a zarazem nietypowa atrakcja Szklarskiej Poręby. Teraz każdy może spełnić swoje marzenie i poruszyć ogromny głaz o średnicy około 4 metrów. Nie musisz trenować miesiącami na siłowi - wystarczy, że przyjedziesz do Szklarskiej Poręby . . .

Nie tylko piękne widoki - Zbójeckie Skały

 Turystyka w Karkonoszach swój rozkwit przeżywała stosunkowo wcześnie – bo już w XIX wieku. Niektóre jednak zakątki tego regionu cieszą się dużą popularnością do dzisiaj, czego doskonałym przykładem są Zbójeckie Skały.

Tylko ostrożnie! Zakręt Śmierci

Niektórzy lubią czasem poszaleć za kółkiem. Jeśli szukacie ekstremalnych wrażeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a przy tym żądni jesteście zapierających dech w piersiach widoków, ukryty na Drodze Sudeckiej Zakręt Śmierci to punkt dla was obowiązkowy.

Żywe tradycje szklarskie – Leśna Huta

Czy nigdy nie zastanawiało Państwa, dlaczego Szklarska Poręba jest właśnie Szklarska? Przy okazji poszukiwań odpowiedzi na to pytanie warto zawitać do prawdziwych specjalistów – szklarzy z Leśnej Huty.

Tu byłem. Lodowiec … czyli Śnieżne Kotły

Słowo „kocioł” kojarzy nam się zazwyczaj z wrzeniem, dynamiką, gorącem… Aż do czasu, kiedy dowiemy się o istnieniu kotłów polodowcowych. Piękni i godni reprezentanci tego gatunku to karkonoskie Śnieżne Kotły.

 

Szrenica – karkonoskie centrum turystyczne

 Symbol miasta, szczyt mu patronujący, miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w okolicy – w przypadku Szklarskiej Poręby odpowiedź może być tylko jedna: Szrenica! Zarówno zimą, jak i latem dobra zabawa i świetne widoki gwarantowane.

Huta Julia w Piechowicach

Huta Ręczna produkcja kryształów jest procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym. Pragniemy zaprosić Państwa do obejrzenia u nas wszystkich etapów kreowania i zapoznania się ze ŚWIATEM  KRYSZTAŁU. W towarzystwie przewodnika . . .

Punkty widokowe

Najlepsze punkty widokowe w Szklarskiej Porębie to widoki ze Szrenicy i Zakrętu śmierci. Te dwa miejsca to obowiązkowy punkt dla wszystkich wielbicieli pięknych krajobrazów. Oczywiście zachęcamy do robienia zdjęć i dodawania ich do galerii SzklarskiejPoreby.Net.

Piesza Turystyka

W okolicach Szklarskiej Poręby na wędrowców czeka ok. 100 km pieszych szlaków turystycznych. Od ich węzłów w centrum miasta rozchodzą się promieniście szlaki czerwony, niebieski, żółty i czarny, prowadzące w stronę Karkonoszy, będących w większości terytorium . . .

Wodospady w Szklarskiej Porębie

Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do wąwozu. Wąwóz ma ok. 100 m długości . . .

Na luzie

Sezon zimowy bez zakwasów

Białe święta i narciarskie szaleństwa marzą się niejednemu. Co jednak zrobić, by wprost od Wigilijnego stołu pójść na stok i nie cierpieć następnego dnia? Oto kilka wskazówek.

Wspinaczka górska - garść informacji dla żółtodziobów

Słyszałeś od znajomych, że trenują wspinaczkę? Chcesz do nich dołączyć, ale nie wiesz z czym to się je? Oto kilka rad, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Huta Julia w Piechowicach

Huta Ręczna produkcja kryształów jest procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym. Pragniemy zaprosić Państwa do obejrzenia u nas wszystkich etapów kreowania i zapoznania się ze ŚWIATEM  KRYSZTAŁU. W towarzystwie przewodnika . . .

Pozdrowienia na szlaku

Chodząc po górach pozdrawiamy napotkane osoby, czasem zatrzymujemy się na chwile i rozmawiamy z zupełnie obcymi osobami o wrażeniach z wędrówki. Ta forma uprzejmości wydaje się być naturalna - szczególnie gdy trasa, którą przemierzyliśmy była zupełnie pusta.

Aktualności

Co wziąć na urlop?

Co spakować? o czym pamiętać, tak aby niczego nie zapomnieć?
Ubrania, kosmetyki, aparat, scyzoryki wiele innych rzeczy...
 

Przygotowaliśmy fajną checklistę [wydrukuj] - ułatwi Ci pakowanie przed wyjazdem

Dobrze zaplanowane wakacje! Kilka cennych informacji...

Wakacyjny pobyt warto zaplanować wczesniej! Rezerwowanie pobytu w pośpiechu na ostatnią chwilę, to jeden z najczęstszych powodów, który psuje nam całe wakacje. Wcześniejsza rezerwacja miejsc gwarantuje nam pokój z pięknym widokiem oraz dużo niższe ceny. Dla zapominalskich turystów mamy kilka cennych informacji...

Pozwól odpocząć ciału

Bicze wodne, kapsuły Spa, a może masaże kamieniami? Jeżeli jeszcze nie wiesz jak spędzić nadchodzące wakacje, to zapoznaj się z oferta uzdrowisk. Coraz większym uznaniem cieszą się pobyty w ośrodkach oferujących zabiegi Spa&Wellness.

Turystyka po polsku

Nowe trendy w turystyce. Zaczyna się zmieniać model wypoczywania. Coraz chętniej wybieramy aktywny wyjazd fakultatywny niż leżenie plackiem na plaży. 

Odpocznij ze Szklarską Porębą

Szklarska Poręba staje się coraz bardziej popularną miejscowością górską w Polsce. Położenie miasta na skraju Karkonoszy i Gór Izerskich tworzy idealne warunki do turystyki letniej jak i zimowej. W zależności od pory roku, mamy do wyboru: narciarstwo zjazdowe . . .

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.