Atrakcje zwiedzanie artykuł

Chybotek

Chybotek –  to najbardziej znana, a zarazem nietypowa atrakcja Szklarskiej Poręby. Teraz każdy może spełnić swoje marzenie i poruszyć ogromny głaz o średnicy około 4 metrów. Nie musisz trenować miesiącami na siłowi - wystarczy, że przyjedziesz do Szklarskiej Poręby.

FOT. Antosh, Zdjęcie pobrane z serwisu wikipedia.org na licencji CC- Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 PolskaWidoczny obok na zdjęciu głaz jest potężnych rozmiarów ale uwierzcie mi każdy z Was jest zdolny żeby nim poruszyć :) Chybotek to kilkumetrowe skały granitowe, które ułozone są jedna na drugiej. Największy kamień znajduje się na samej górze i to on właśnie jest  sprawcą  całego zamieszania.

Nazwa Chybotek została nadana ze względu na możliwość rozkołysania największego kamienia znajdującego na samej górze. Ogromny granitowy blok jest ułozony w tak specyficzny sposób, że wystarczy użyć trochę siły aby wprawić go w zabawne kołysanie.

Oczywiście jak przystało na każdą wyjątkową atrakcję regionu  także i ta posiada na swój temat kilka podań oraz legend. Jedna z nich mówi, że Chybotek, to tajemnicza skała, która strzeże wejścia do podziemnego skarbca.

Prawdopodobnie dlatego wszyscy próbują przesunąć Chybotka i samemu przekonać się czy jest pod nim tajemne przejście do skarbca :) Zabawa z wprawianiem w ruch tak ogromnego głazu jest naprawdę przyjemna. Chybotka z lubościa atakują wszystkie młode grupy wycieczkowe. Jak narazie Chybotek sie nie poddał ;)

W pobliży Chybotka przechodzą dwa szlaki turystyczne:

1) Szlak czarny – prowadzący dokoła Szklarskiej Poręby
2) Szlak niebieski – Szklarska Poręba Górna – Szklarska Poręba Dolna PKP


Filmik: Rozkołysz Chybotka

Zdjęcie Chybotka w Szklarskiej Porębie autorstwa Antosha pobrane z serwisu wikipedia.org na licencji CC- Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.