Atrakcje - Tylko ostrożnie! Zakręt Śmierci

Tylko ostrożnie! Zakręt Śmierci

Niektórzy lubią czasem poszaleć za kółkiem. Jeśli szukacie ekstremalnych wrażeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a przy tym żądni jesteście zapierających dech w piersiach widoków, ukryty na Drodze Sudeckiej Zakręt Śmierci to punkt dla was obowiązkowy.

Szaleńcze wygibasy wojewódzkiego asfaltu
 
Polskie drogi nie należą do najbezpieczniejszych, ale niewiele jest na nich miejsc tak wymagających dla prowadzącego pojazd jak karkonoski Zakręt Śmierci. Ten szalony fragment jezdni znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 358 prowadzącej ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdrój. Jakby mało było samej wysokości – 775 m n. p.m. – szosa zakręca tutaj o prawie 180 stopni!
 
Kto jednak zachowa spokój i odpowiednie cyferki na liczniku, zostanie nagrodzony – rozciąga się stąd bowiem naprawdę imponujący widok nie tylko na leżące w dolinie miasteczko, ale i na całe Karkonosze. Niestety, dla wielu okazał się on ostatnim podziwianym krajobrazem w życiu… Nazwa tego miejsca nie wzięła się bowiem znikąd – brawurowo zachowujący się na Drodze Sudeckiej kierowcy spowodowali na Zakręcie Śmierci już wiele wypadków.
 
Nie tylko cztery kółka – wystarczą nogi dwie
 
Nie trzeba jednak wcale wsiadać za kółko, żeby doświadczyć na własnej skórze tego szalonego punktu, gdzie asfalt prawie zatacza półkole. Pieszo ze Szklarskiej Poręby można się tu dostać, przemierzając szlak żółty na Wysoki Kamień albo  po prostu kierując się poboczem jezdni w stronę Świeradowa Zdrój. 
 
Wybierając tę pierwszą trasę, możemy poniżej zakrętu zwiedzić pozostałości po dawnej, XVII-wiecznej kopalni pirytu. Znajdują się one tuż przy szlaku na Zbójeckie Skały.
– 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.