Aktualności - Odpocznij ze Szklarską Porębą

Odpocznij ze Szklarską Porębą

Szklarska Poręba staje się coraz bardziej popularną miejscowością górską w Polsce. Położenie miasta na skraju Karkonoszy i Gór Izerskich tworzy idealne warunki do turystyki letniej jak i zimowej. W zależności od pory roku, mamy do wyboru: narciarstwo zjazdowe, trasy rowerowe i spacerowe o wiele ciekawych atrakcji.

Szklarska Poręba organizuje co roku największa masową imprezę narciarską w Polscy czyli Bieg Piastów. Zawody organizowane są od 1975 roku i przyjeżdżają na nie zawodnicy z całego świata. W 2008 roku Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała o przyjęciu tych zawodów do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych .

Oprócz wspaniałej imprezy narciarskiej w Szklarskiej Porębie będziemy mogli skorzystać np. z parku linowego czy zajęć w szkółkach górskich. Każdy nawet poczatkujący będzie miał okazję spróbować wspinaczki, przepraw linowych na wysokościach czy jazdy samochodem terenowym. Jednym słowem ekstremalne szaleństwo.

W Karkonoszach i Górach Izerskich występuje około 50 minerałów takich jak agaty, ametysty, kwarce dymne, kryształy górskie i wiele innych. Dzięki temu Szklarska Poręba pretenduje do miana Polskiej Stolicy Minerałów. Już w średniowieczu, znano i ceniono minerały z tego regionu. Wydobywaniem ich zajmowali sie zasiedlający wówczas ten teren Walończycy. Potrafili obrabiać i wydobywać minerały, które docierały potem do królewskich dworów w całej Europie. Dziś tradycję podtrzymują ludzie, którzy założyli Sudeckie Bractwo Walońskie, które do dnia dzisiejszego w górskich potokach i skałach znajduje przeróżne minerały.

Na brak atrakcji trudno tutaj narzekać, a piekne krajobrazy, wodospady umilą czas i w pozytywny sposób nastroją do wypoczynku :)
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.